Firma Profili

KIRAY Makina > Firma Profili

Tekstil sektöründe prestijli marka...

KIRAY Makina

20 Yıllık bilgi birikimi ile tekstil sektörüne makinalar ve yardımcı ekipmanlar üreten bir kuruluştur. Yıllardır yerli ve yurtdışı tekstil üreticilerine çözüm ortağı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. “Teknik Otomasyon” adıyla, 2011 yılında PLC kontrollü otomasyon panoları imalatı yaparak ve diğer makine üreticilerine de fason olarak Kenar Kesme Üniteleri tasarımı ve üretimi yaparak faaliyetlerine başlamıştır.

Firmamızın bugün geldiği noktada ise uzun yıllara dayanan teknisyenlik altyapısı, hızlı termin ve yedek parça tedariği, son teknolojiyi kullanarak sürekli iyileştirme prensibi ile Türkiye ve dünyada mekatronik alanında çözümler üreterek çözüm üretmektedir.

Firmamızın şu an üretimini yaptığı makina ve yardımcı ekipmanlar;

 • Fularlı Tüp Kesme Makinası,
 • Ram Önü Yıkama Makinası (ROY-1919),
 • Fularlı Balon Sıkma Makinası,
 • Kuru Tüp Kesme Makinası,
 • Kenar Kesme Üniteleri,
 • Çıtalı Kumaş Merkezleme Üniteleri,
 • Sepetli Kesme Üniteleri (IZ-1881),
 • Nemlendirme Üniteleri,
 • Üstten Kolalama Üniteleri,
 • Enzim Yıkama Üniteleri,
 • Açıcı Üniteler,
 • Ortalayıcı Tüp Sensörler,
 • Kumaş Kenar Takip Sistemleri,

Misyon

Kıray Makina olarak ürettiğimiz tekstil makinaları alanında müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, tecrübe ve birikimini yeni teknolojilerle birleştiren, insana, çevresine ve kültürel değerlere önem vererek Türkiye ve dünya pazarında gelecek nesillere örnek olacak, kalıcı eserler bırakan bir şirket olmaktır.

 

Vizyon

Tekstil terbiye makineleri, ünite ve aksesuarları konusunda otomasyon ve kontrol sistemlerimiz ile sürekli iyileştirilen teknolojimiz, çevreye ve insana faydalı makinalar üretim anlayışımız ile Türkiye’de lider, dünya pazarında da tanınan bir firma olmak için var gücümüzle çalışmaktır.

Young students of electronics working on project together
Young students of electronics working on project together
IMG-20191008-WA0003

Kalite Politikamız

İşletmemiz bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyerek yerel ve uluslararası kabul görmüş güncel standart metotları kullanarak, kaliteli hizmet ve üretim anlayışını sürdürür. Kaliteli hizmet sunumunu gerçekleştirmek için gerekli mali, teknolojik ve insan kaynağını, KYS standartları gereklerine uymayı ve etkinliğini sürekli iyileştirmeyi  taahhüt eder.

Süreklilik

KIRAY Makina yenilikçi teknoloji ve kaliteyi tek çatı altında buluşturmaktadır. Müşterilerin ihtiyaçlarını doğru analiz ederek kalıcı çözümler sunmaktadır. Üretim bandındaki tüm parça ve yazılımlar tamamen yerli imkanlarla üretilmektedir. Tüm aşamalarda istikrarlı bir kontrol ve üretim geliştirme süreçleri sayesinde kalitemizi en yüksek düzeyde tutmayı hedeflemekteyiz.

Yüksek verim & üstün kalite

KIRAY Makina tanıtım videosu.
Sorularınızı bize gönderin, size ihtiyacınız olan yardımı verelim.

Odak noktamız kalite, verimlilik ve çevre. Doğal olarak bu değerler müşterilerimizden memnun edici geri dönüşler sağlamaktadır.

KIRAY MAKİNA bir kurum olarak oluşumu mücadele dolu ve rafine bir sürecin sonunda gerçekleşmiştir. Adım adım kararlı ilerleyişin en önemli etkeni belirlediği yola ve prensiplerine olan bağlılığında yatar!

Bir insan sevdiği işi yaparak başarılı olabilir, ailesine manevi ve maddi bir refah getirebilir. Ama bu işi diğer insanlara sevdirirse ve gurur duymasını sağlayabilirse işte o zaman  bir haneye değil binlerce haneye refah dağıtabilir.

Samet KIRAY

KURUCU